Hakkında

Kim bu Retrozade?

Retrozade, 100m2lik bir eve sıkışmış yaşanmışlıklara obsesif bir toplayıcının dramından doğan ammavelakin mutlu sonla biten bir hikayedir.
Her bir parça yaşanmışlıklarının verdiği mutlulukla dünyanın değişik yerlerinden kah annane evlerinden ya da tavan aralarından kah antikacılardan ya da bit pazarlarından büyük bir aşkla seçilmiş. Zaman içerisinde aile büyümüş kalabalıklaşmış, yerleştirildikleri baş köşelere sığmaz olup taşmış, mecburen tıka basa karanlık kutulara kapatılmış ve malesef hakettikleri ilgiden mahrum kalmışlar. Hal böyle olunca da taze mutluluklar katabilecekleri yeni ailelerini arama vakti gelmiş ve yeniden bambaşka bir hayatın parçası olabilmek ve yaşamlarına yepyeni yaşanmışlıklar katabilmek adına yollara dökülmüş ve işte tam burada görücüye çıkmışlardır.
Retrozade ailesinin nevi şahsına münhasır her parçası tektir. Her biri özenle seçilip itinayla temizlenip paklanmış ve aile albümündeki yerine yakışır şekilde hürmetle fotoğraflanmıştır. Ayrılık buruk olsa da dileriz ki, yeni ailelerindeki mutlu yaşamlarının fotoğraflarını paylaşarak retrozadeyi berhudar edersiniz. Karanlık kutulardan çok baş köşeleri hakeden bu filinta gibi delikanlıların size de bana kattığı kadar çok mutluluk katmasını temenni ederim.
Retrozade, talih kuşu yüzüne gülüp piyangonun kendisine vurması halinde satın aldığınız her parçasını iki katını ödeyerek geri almayı taahhüt eder. O gün gelinceye kadar; yepyeni yaşanmışlıkların peşinden o bit pazarı senin bu mezat benim diyerek yollara düşmediği zamanlarda Adile Naşit ve Münir Özkul’dan turşu yapmanın inceliklerini izlemeye devam ederken, Vecihi sevdiceğine kavuşmak için ne zaman uçuşa geçse her bir seferine aynı hayranlıkla tanık olmaya devam edecek…

Bizimle ol, Neler var neler!