Sık Sorulan Sorular

Retrozade nedir?

Retrozade; vintage, retro ve antika ürünlerin satışının yapıldığı online alışveriş platformudur. Aynı zamanda eski objelerin cazibesiyle zamanda yolculuk yapmaktan zevk alan herkese hitap edebilecek bir platform olmak adına vintage, retro ve antika’ya dair her şey zaman içerisinde Retrozade’de yerini alacak.

Retrozade'de satılan ürünleri nereden buluyorsunuz?

Retrozade’de satışa sunulan ürünlerin her biri itinayla dünyanın değişik noktalarındaki antikacılardan, bit pazarlarından hatta anneanne evlerinden ya da tavan aralarından keşfedilip görücüye çıkmaktadır.

Ürünlerin kondisyonunu nasıl anlayabilirim?

Retrozade’de satılan tüm ürünler aksi belirtilmediği müddetçe kullanılmış ürünlerdir ve kullanıma bağlı aşınmalar bu tür ürünlerde doğal kabul edilir. Ürün fotoğraflarında ve açıklama kısmında ürünlerimizin durumu hakkında detaylı bilgi vermeye özen gösteriyoruz. Buna ek olarak yaşanmışlık oranı belirten bir ölçek oluşturduk: bahtiyar, çok az kullanılmış ya da yeni ürünler için kullanılıyor. Emektar, eski sahibi tarafından çokça sevilen (yoğun kullanıma bağlı izler taşıyan) ürünleri; tarumar ise yaşını belli eden, hunharca kullanılmış fakat cazibesinden pek de birşey kaybetmemiş ürünleri belirtiyor. Her üründe bu yaşanmışlık değerini bulabilirsiniz. Almak istediğiniz ürünle ilgili belirtilenlerin yanında ekstra bilgi ve sorunuz için alım yapmadan önce bize buradan ya da [email protected] üzerinden ulaşabilirsiniz.

Antikacı jargonuna göre “haliyle” ibaresi bulunan ürünler, çalışıp çalışmadığı bilinmeyen ya da ne olduğu, ne işe yaradığı, hangi malzemeden yapıldığı tam olarak bilinmeyen ürünlerdir ve çalışma garantisi olmadan görünen haliyle satıştadır. Merak ettiğiniz her tür ek bilgi için bizimle sipariş öncesi irtibata geçmenizi önemle rica ediyoruz.

Ruh eşim bir ürün buldum ama satılmış! Ne yapabilirsiniz?

Retrozade’de satışa sunulan her parça yaşanmışlıklarına istinaden nevi şahsına münhasır ve tektir o yüzden öncelikle geçmiş olsun diyelim. Bu gerçekle yüzleştikten sonra yine de ısrarlıysanız iletişim sayfasından “işte tam aradığım şey! ama satılmış! 🙁” diyerek bize ulaşırsanız, tıpkısının aynısı olmasa da benzer ürünler karşımıza çıkarsa herkesden önce size haber verebiliriz.

Ürünleri görebileceğimiz bir mağazanız var mı?

Başlangıç aşamasında bir mağazamız malesef ki yok fakat beşinci günün şafağında doğuya bakın, çok yakında gelebiliriz!

Retrozade'de ben de satış yapabilir miyim?

Aradığını bulmak için kapı kapı dolaşmak zor hele ki aranan şey mazide yaşamış güzide bir parçaysa. Sevenler çabucak kavuşsun diye daha çok yaşanmışlığı bir arada yaşatmayı biz de çok istiyoruz. Bu doğrultuda portföyümüze uygun ürünleriniz varsa sizinle tanışmayı çok isteriz. Bizimle [email protected] üzerinden iletişime geçebilir, ürünlerinizi paylaşabilirsiniz. Gelin Voltran’ı beraber oluşturalım!

Sunulan ödeme seçenekleri nedir?

Şuan için sadece banka havalesi ile ödeme yapabilirsiniz. Zaman içerisinde gerçekleşecek geliştirme projelerimizin arasında farklı ödeme seçeneği opsiyonlarını sunmak üst sıralarda.

Satın aldığım ürünü iade etmek için ne yapmalıyım?

Retrozade’de satılan tüm ürünler aksi belirtilmediği müddetçe kullanılmış ürünlerdir ve kullanıma bağlı aşınmalar bu tür ürünlerde doğal kabul edilir. Ürün fotoğraflarında ve açıklama kısmında ürünlerimizin durumu hakkında detaylı bilgi vermeye özen gösteriyoruz ve yaşanmışlık oranlarını belirtiyoruz. Bu doğrultuda iade talebini sadece ürün ilandaki gibi çıkmadığında ya da belirtilmeyen bir hasar söz konusu olduğunda kabul ediyoruz. İade talepleriniz için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Antikacı jargonuna göre “haliyle” ibaresi bulunan ürünler, çalışıp çalışmadığı bilinmeyen ya da ne olduğu, ne işe yaradığı, hangi malzemeden yapıldığı tam olarak bilinmeyen ürünlerdir ve çalışma garantisi olmadan görünen haliyle satıştadır. Merak ettiğiniz her tür ek bilgi için bizimle sipariş öncesi irtibata geçmenizi önemle rica ediyoruz.

Kargo?

Retrozade’den verilen siparişler alıcı ödemeli olarak Yurtiçi Kargo ile gönderilir. Farklı bir şirket tercihiniz var ise bize siparişiniz esnasında not kısmında belirtebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve ürünün ağırlığına göre farklı kargo seçenekleri sunuyoruz. Özel durumlarda İstanbul içinde elden teslim alabilirsiniz, böyle bir talebiniz varsa lütfen bizimle iletişime geçin. Lütfen kargolamayla ilgili tercihlerinizi siparişinizle birlikte bize iletin. Herkesin ihtiyacına göre bir kargolama yöntemi sağlamak için çalışıyoruz.