Ciddi Mevzular

Hizmet Kullanım Koşulları

Retrozade.com sitesinde yer alan yazılım, tasarım, yazılı ve görsel içerik, satışa konu olan ürün bilgileri de dahil her türlü içerik retrozade.com’un mülkiyetinde olup, telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmaktadır. Anılan tüm haklar izinsiz kullanılamaz, değiştirilemez, kopyalamak sureti ile kullanıma konu edilemez.

Retrozade.com sitesine üyeler tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen üyelerin kendi kişisel görüşleridir. Bu görüş ve düşüncelerin retrozade.com ile hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. retrozade.com’un üyenin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üyenin uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Retrozade.com sitesi ve site uzantısında mevcut her tür hizmeti, ürün, hizmet kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme ve yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.

Üyenin, üyelik kaydı yapması üyenin üyelik sözleşmesinde yer alan tüm maddeleri okuduğu ve üyelik sözleşmesinde yer alan maddeleri kabul ettiği anlamına gelir. İşbu sözleşme üyenin üye olması anında akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir.

Satış | Teslimat | İade

Ödeme havale/eft olarak sağlanır. Ürün bedeli havale/eft edilirken açıklama kısmına ürün adı ve sipariş kodu yazılmalıdır.

Ürünün kargoya verilme süresi ödeme alındıktan sonra 3 iş günüdür.

Ürünler mümkün olan en iyi ve içindekini göstermeyecek şekilde paketlenir.

Teslimat sırasında kolinizi kargo görevlisinin yanında açmanız ve herhangi bir hasar durumunda kargo görevlisinden zabıt düzenlemesini talep etmeniz önemlidir. Alıcı tarafından kargo şirketi görevlisinden teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin sorumluluğu ve hasarlar alıcıya aittir.

Retrozade.com’da satılan tüm ürünler aksi belirtilmediği müddetçe kullanılmış ürünlerdir ve kullanıma bağlı aşınmalar bu tür ürünlerde doğal kabul edilir. Ürün fotoğraflarında ve açıklama kısmında ürünlerin durumu hakkında detaylı bilgi vermeye özen gösteriyoruz ve merak ettiğiniz her tür ek bilgi için bizimle önceden irtibata geçmenizi önemle rica ediyoruz. Bu doğrultuda iade talebini sadece ürün ilandaki gibi çıkmadığında (fotoğraftakinden farklı ürün) ya da belirtilmeyen büyük bir hasar söz konusu olduğunda kabul ediyoruz.

Mekanik kategorisindeki ürünler, aksi belirtilmediği müddetçe malzemelerin bulunmasında yaşanan zorluk ve yüksek maliyet sebebiyle (üretimden kalkan filmler vb) tüm aksamlarıyla denenmemiş olabilir ve çalışma garantileri bulunmamaktadır. Ürünün çalışmasına engel teşkil edebilecek her türlü görünür hasar/kusur varsa açıklama kısmında belirtilir. Çalıştığı açıklama kısmında özellikle belirtilmeyen ürünler için bu gerekçeyle iade kabul edilmez. İlgilendiğiniz ürünle ilgili ayrıca merak ettiğiniz her türlü soru için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Antikacı jargonuna göre “haliyle” ibaresi bulunan ürünler, çalışıp çalışmadığı bilinmeyen ya da ne olduğu, ne işe yaradığı, hangi malzemeden yapıldığı tam olarak bilinmeyen ürünlerdir ve çalışma garantisi olmadan görünen haliyle satıştadır. Merak ettiğiniz her tür ek bilgi için bizimle sipariş öncesi irtibata geçmenizi önemle rica ediyoruz.

İade/değişim durumunda, tüm kargo ücretleri alıcıya aittir. Ücretsiz kargo ile yapılan satışların iadesinde, iade edilen bedelden gönderimde ödenen kargo ücreti  düşülecektir.

Gizlilik

Retrozade.com üye olurken ya da bu siteden alışveriş yaparken bıraktığınız kişisel bilgilerinizin gizliliğine saygılıdır. Bu bilgileri yasal zorunluluklar dışında üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşlarla paylaşmayacağımızı taahhüt ederiz.

Bizimle ol, Neler var neler!