ve Elvis & Sinatra sahnede…

ve Elvis & Sinatra sahnede…
4 Ocak 2017 Retrozade

Müzik dünyasının en ünlü, en tanınmış ve en çok sevilen iki müzik efsanesinin bir sahneyi paylaştığını hayal edin…

Ortada büyük bir prodüksiyon yok, sadece bu iki inanılmaz sesin sahneyi doldurması yapılabilecek en gösterişli şovun yerine fazlasıyla geçiyor zaten. Günümüzün müzik dünyasındaki playbacklerle, büyük gösterilerle, sahne şovları ve gösterişli kostümleriyle dolu yaşamlarından çok uzak bir noktaya götürüyor dinleyicisini. Bizi çok uzak zamanlara götürüyor; büyülü dakikaları yakalamak adına sadece iki smokin tek bir kamera açısı ve kulağa cazip gelen bir melodiden fazlasına ihtiyaç duyulmayan zamanlara…

Elvis’in askerlik görevinden dönüşünü kutlamak için hazırlanan “Evine hoşgeldin Elvis” programı için 26 Mart’ta, Miami’de sahne alan bu iki dev sanatçı; Elvis ve Sinatra sahnede tarih yazıyor. Haklarında çıkan çekişme dedikodularının aksine, sahne performanslarında bunun izine rastlamak pek de mümkün değil. Günümüz şarkıcılarının aksine, varolmak için bu tür negativiteden beslenmeye ihtiyaçlarının olmadığı aşikar. Bu düet 12 Mayıs 1960’da televizyondan yayınlandığında televizyon seyircisinin %67si bu inanılmaz gösteriye tanıklık ediyor.

Evet, “Kral” Elvis Presley ve “Eski Mavi Gözler (Old Blue Eyes)” Frank Sinatra sahnede yerini alıyor ve müzik tarihinin bu unutulmaz görüntüsünü yakalamak için “Love Me Tender”ı seslendiriyor.

İyi seyirler…

via metaspoon

Comments (0)

Leave a reply